Gyurcsány: "Magyarország Európa leggazdagabb országává válhat"
A felvezető:
"Gyurcsány Ferenc a Magyar Agrárkamara XXI. küldöttgyűlésén elmondta, hogy a magyar mezőgazdaság sikerágazat, amely példát mutathat az egész magyar gazdaság számára. Soha az elmúlt évtizedekben nem állt ennyi fejlesztési forrás az ágazat rendelkezésére, mint most. A miniszterelnök véleménye szerint hazánk kiváló minőségű vizeinek köszönhetően az elkövetkezendő évtizedekben Európa egyik nagyhatalmává válhat."
A lényeget idézem:
"EZEKNEK AZ ÉVTIZEDEKNEK A GAZDAGSÁGÁT NEM EGY RÉGIÓ ÉS NEM EGY ORSZÁG SZÁMÁRA AZ OLAJ ÉS A GÁZ HOZTA MEG, DE NAGYON SOK JEL VAN ARRA, HOGY PÁR ÉVTIZEDEN BELÜL A LEGFONTOSABB NEMZETI ERŐFORRÁS A TISZTA, JÓ MINŐSÉGŰ, JELENTŐS MENNYISÉGBEN RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ VíZ. Magyarország e tekintetben Európa egyik leggazdagabb országává válhat."
Nem kérdés, hogy lépéselőnybe került A Fidesz vezetőjével szemben és hogy van annyi esze (ill. ez politikusnál elég evidens), hogy a válságról pozitív csomagolásban beszél, tehát nem azzal indít, hogy emberek, pár év múlva nem autózhattok majd, hanem a magyar szemmel POTENCIÁLISAN pozitív oldalát emeli ki, miszerint felértékelődik olyasmi, ami nekünk van. Kimondottan ügyes, (bár nem sokáig alkalmazható, csak kezdetként, de ezt nyilván ő is tudja) hogy a nemsokára rettenetes fázisba jutó Nagy Válságot ilyen pozitív bulvárcímmel dobja be, hogy Európa leggazdagabb országává válhatunk! (Ennek igazságtartalma kicsi, de nem e bejegyzés tárgya a dolog veszélyeit elemezni, pl. elsivatagosodás, a jó mezőgazdasági potenciál katonai megvédésére való mai alkalmatlanságunk, stb., erről később)
Vegyük észre, hogy szerinte a jövő a mezőgazdaságalapú civilizáció! Mintha csak magam írtam volna... :-)
Ez egyelőre egy szakmai fórumon hangzott el, de a mai felgyorsult politikai helyzetben nyilván heteken vagy napokon belül a nép előtt is jön. Először zártabb körben tesztelte az új üzenetet.
Semmi progresszió, semmi reform (a globalizációba való jobb illeszkedésünk érdekében), ez a "víznagyhatalom leszünk" üzenet egy az egyben az erőforrásnacionalizmus jegyében mondatott.
A kormányfő fejében megtörtént a paradigmaváltás!
Bár az ellenzéknek is lenne ennyi esze. Nyilván firtatni fogják a hitelességet, miért váltott megint, de ettől rosszabbat tesznek (magukkal és az országgal), ha demagóg módon kétségbe vonják majd válságügyi üzeneteit.
Az idei a fordulat éve a válság tudatosításában.
4 megjegyzés:
Reménykedem, hogy az altató duma lényege -még egyelőre- el sem fog jutni a nagy tömeg agyáig.
Jó lenne még kb. egy év béke, hogy legyen idő még pár dolog beszerzésére, mire ideér a vastagja.
Üdv,
Batka
Abban nem igazán bízok, hogy van még egy év a vastagjáig, bár nekem is jól jönne. Viszont a tegnapelőtti beszéd egyelőre nem ütötte meg a sajtó ingerküszöbét. Úgy gondolom, egyáltalán nem túloztam a kormányfő fejében lezajlott paradigmaváltást illetően, de az lehet, hogy még nem jön elő a széles nyilvánosság előtt a kérdéssel. Meglátjuk. Az ilyen eldugott, egyébként félreérthetetlen hírecskét szemmel láthatóan csak kevesen vagyunk képesek helyesen megfejteni és értékén kezelni.
Ha visszatartják az olajárakat még vagy 4-5 évig, akkor addig (200-300USD/hordó) még van idő.
Addig meg ez:
http://www.youtube.com/watch?v=Jcy3JbGjQwo
csak összejön, hogy ne legyen totál bukta.
Áldom az Istent, hogy Rátok, a gondolataitokra találtam. Már egy fél éve olvastam Bobkó Csaba oldalát, de a mostani történések mellett szerintem az sem tud csak úgy elmenni, aki nem hallott semmit az olajválság-teóriáról. Például ma az Indexen: 200 USD hordónkénti ár felett bedőlnek a világgazdasági elemző algoritmusok, nyilatkozzák a nagymenő angolok, a Gazprom-vezér 250 USD/hordó elvárása kapcsán. Magyarán, kaotikussá válik minden. Ami a hazai kilátásokat illeti, a legsötétebb jövőt érzem közeledni. Egy lefejezett, tartás nélküli, atomizált tömegországban hiába van néhány elemző, felelősségteljes, bátor ember, úgy elsodorja őket a szennyáradat, hogy nyomuk sem marad. Teljes mértékben a szerencsén múlik majd, hogy ki éli túl. Országunkban a legnagyobb távolság 10 napi járóföld, stratégiai szempontból nincsenek félreeső helyei. Minden bolydul, egyidőben (elenyésző késleltetéssel). Hol is bukkan fel az a gondolat, ami egy Iráni offenzíva tovagyűrűző hatását vezeti végig a Kisantant újjáéledéséig?
Mindenki, akinek óvatosan felvetettem ezen problémákat, kedvesen hülyének nézett. Az emberek tényleg nem akarnak ébredni!
Megjegyzés küldése