Egymás után érkeznek a hírek Amerika után most már Európából is, hogy vége az állami cégvezetők bónuszos, prémiumos álomvilágának, a közvélemény és a kormány nyomására kénytelenek lemondani az idei jutalmakról, sőt a tavalyi prémiumokat is vissza kell fizetniük.
"A jelentések szerint a világ ez idő tájt legpofátlanabb cégének, a 180 milliárd dollárnyi állami segélyből megmentett AIG biztosítótársaságnak a vezetői már megkezdték az öszszességében mintegy 220 millió dollár jutalomnak a visszafizetését, nem mellesleg rekordidőn belül olyan adórendeletet is varrtak a nyakukba, hogy a gatyájuk ráment volna a prémiumra. A Napi Gazdaság viszont arról számolt be, hogy a Magyarországon is érdekelt ING Groep NV, Hollandia legnagyobb pénzügyi szolgáltatója a bank 1200 alkalmazottját szólította fel a tavaly kapott prémiumok visszafizetésére.
Nekik tehát azt az összeget kell visszafizetniük, amit már nemhogy fölvettek, de minden valószínűség szerint el is költöttek vagy ügyesen befektettek. Ezt az pénzt kell most újra előteremteniük a nagy, baromarcú világválság miatt, és szolidaritásból visszautalni oda, ahonnét kapták."
--------------------------------------------------------
Érdekes gondolatokat vet ez a jelenség fel, illetve pár korábbi fantáziálásunkat (armageddonistákét) netán alátámaszthat, vagy esélyüket növeli, mint trendjelző.
Vegyük észre, hogy egyrészt korszakhatár az eddigi "istenek" bukásával, nyilvános és megérdemelt megszégyenülésével (amin nem változtat, hogy perszehogy bűnbaknak is használják őket, de ezek a bakok most elég bűnösek is, ha nem is csak ők).
Ami azonban még sokkal durvább, hogy itt visszamenőleg vetnek ki adót, részben már nyilván elköltött jövedelmekre, ami akárhogy is, de a jogállam alapjait ássa alá! Mindig arra szoktak hivatkozni, hogy egy új törvény, jogszabály nem lehet visszamenőleges hatályú, de ez most nyilván az. Szerintem alapjában véve ez nem is jó dolog, ugyan szükség törvényt bont és jó, hogy most a szarháziknak vissza kell adnia, amiért nem dolgoztak meg, de a jogállamnak még papíron is vége, teljesen egyértelmű, hogy kb. olyan francia forradalmas helyzet van alakulóban, amikor a népharag felülír mindent. (persze, hogy manipulálják a háttérből a népharagot).
Tehát gyakorlatilag beléptünk a szükségmegoldások, ököljog, hadikommunizmus korszakába. Lehet ugyan aranyunk, de jobb nem nyakban hordani, stb.
A visszamenőleges jogalkalmazás nem jósol sok jót pl. a hazai privatizáció nyerteseinek, de az se kizárt, hogy pl. büntetőjogot is lehet majd visszamenőleges hatállyal szigorítani, pl. halálbüntetést kiszabni korábban már enyhébben elítéltekre...
A multik hazai vagyonának kisajátítása se látszik már olyan lehetetlennek, csak meg kell várni, míg tőlünk nyugatabbra elkezdik. A jelek szerint fog ez menni.
Arma Gedeon
6 megjegyzés:
akkor el lehet kezdeni a többmilliós számla nélkül felvett költségtérítések visszafizetgetését is "honatyáinknak" (és "honanyáinknak")
Itt a következő tipp, kikre fogják alkalmazni a visszamenőleges hatályú halálbüntetést, ha nem pattannak meg időben:
----------------------------
http://www.delilap.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=14243&Itemid=52
Az elvert 62 tonna magyar aranytartalék - Miért olyan nagy baj a hiánya?
"Tudta Ön, hogy a Magyar Nemzeti Bank,1990-ben váltotta pénzre aranytartaléka zömét, ezért Magyarországnak ma gyakorlatilag zéró az aranytartaléka? Szinte csak a legszegényebb afrikai országoknak van kevesebb aranya, mint nekünk! De ez nem minden!
A nemesfém ára az egekben, a magyar gazdaság a padlón és ha így megy tovább, olyan válság lehet itt nemsokára, hogy hozzá képest az etióp szegénység maga a mennyország.
Az aranytartalékot még Surányi György jegybankelnöksége alatt kótyavetyélték el az elvtársak, arra hivatkozva, hogy a dollárnak jobb a hozama. Aztán a dollárnak lement a hozama, 62 tonna arany elpárolgott és most nagyon jól jönne, de nincs."
"Az IMF rangsorában mindössze a 82. helyen állunk a 100 országot tömörítő listán, utánunk jórészt már csak kisebb fejlődő országok következnek. Térségünkben a legtöbb arany a román és a lengyel jegybankban van, országonként 103 tonnányi készlettel, a középmezőnyben pedig Szlovákia és Bulgária áll 35-40 tonnával.
A magyar 3,1 tonnás készlet eltörpül még a cseh, szerb, lett és litván tartalékokhoz képest is. A különbség oka, mint arról már korábban beszámoltunk, hogy a jegybank 1990-es döntése értelmében az addigi 65 tonnás aranykészletet rövid idő alatt szinte teljes egészében értékesítették.
A minimális szintre csökkentés Surányi György jegybankelnöksége alatt következett be, ekkor főleg dollárt vásároltak az unciánként 370 dolláros áron eladott aranyért. A jegybank a lépést az akkori nemzetközi tendenciákkal magyarázta, és arra hivatkozott, hogy az arany hozama jóval kisebb, mint az érte kapott devizáé."
----------------------------------------
Ma miniszterelnök-jelölt, holnap akasztott ember???
Örülök, hogy újra írsz.
Felmerül a kérdés, hogy a magyar aranytartalék elkótyavetyéléséről vajon véletlenül akkor jelenik meg cikk, amikor a 3 miniszterelnökjelölt közül egyedül Surányit tartanák elfogadhatónak az üzleti körök? Mert elvileg a gazdasági helyzet és az aranyár, a valutaválság önmagában is indokolná, de azért gyanús.
Talán Fletó dobatta be a témát, hogy kiejtve a közellenséget, akinek nemsokára menekülni kell az országból, csak olyan jelölt maradhasson, aki az ő tenyeréből eszik?
Ezért lett téma Bokros áldoktorija is Panamából?
Igen, ezért.
Azt is csak a vak nem látja, hogy a miniszterelnökség is azért lett "büdös" hirtelen, hogy ne ez a jómadár és ne a szocik vigyék el a balhét a közelítő választások idején.
Elterjedt összeesküvéselmélet, hogy az USA aranytartalékának is rég lába kelt és Fort Knoxban a nagy semmit őrzik. Ez érthetővé tenné, miért ellenzi az USA kormánya az aranyalapra visszatérést.
Mellesleg én személy szerint nem igazán tudon felfogni, hogy működik egyáltalán a pénz és mi a fenéért jó pénz az arany.
Tudjuk, hogy már az aranypénzt is rontották, már az is a kifosztás eszköze volt.
Természetesen korlátozná a rablást a mai légbőlkapott pénzhez képest.
Megjegyzés küldése